Přispějte na opravu další kulturní nebo přírodní památky na Českokamenicku. VÍCE INFORMACÍ ZDE.

 

Schiffnerův kříž

Na okraji vesnice Lipnice po levé straně silnice směrem ke Studenému stával Schiffnerův (resp. Schiefnerův) hostinec čp. 18 "Zur Meisensprüh" - "U sýkorčího roští" (řečený Meesenschenke). Hostinec poskytoval návštěvníkům nejenom občerstvení, ale i možnost ubytování. Před hostincem se nacházel kříž, nazývaný Schiffnerův, chráněný dvěma kaštany a ozdobený lucernou, která v noci označovala poutníkům rozcestí cest. U Božích muk se zastavovalo a modlilo místní obyvatelstvo jdoucí do kostela v České Kamenici. 

Na objednávku Občanského sdružení pod Studencem roku 2010 kříž renovoval restaurátor pan Jan Pokorný z Děčína. 

Náklady na obnovu drobné sakrální památky uhradili ze soukromých finančních prostředků místní lidé, zástupci původního obyvatelstva a rekreanti, kteří navštěvují tato krásná místa: Biofarma Lipnice - Moudrý Jaroslav ml., Dančák František Ing., Fabichová Kateřina, MUDr., Heinrich Gisela a Rainer, Hoch Edeltarga, Hudlíková Kateřina, Janečková Jarmila, Kühn Walpurga a Dietrich, Kunick Hildburga, Loudová Milada, RNDr., CSc., Marešová Eva, Němcová Miroslava, Němec Zdeněk, JUDr., Novotná Jana, Mgr., Stiebitzová Monika, Mgr., Stiebitz Jan, Mgr., Šnáblová Hana a Karel, Worm Ernest a Günter a OspS. 

Za krásného pozdně letního dne 11. září 2010 se u kříže, jemuž požehnal děkan P. Karel Jordán Červený z kostela sv. Jakuba Staršího v České Kamenici, konala malá slavnost a milé setkání původního a místního obyvatelstva.

 

 

 


   

 

 

 

Projekt obnovy drobných kulturních a přírodních památek realizujeme za přispění sponzorů a dárců.

Bez pomoci vás - sponzorů, ale i drobných dárců bychom nebyli schopni dokončit jednotlivé projekty obnov kulturních a přírodních památek.